نكات مراقبت و نگهداري از ايمپلنت دندان

نكات مراقبت و نگهداري از ايمپلنت دندان

نكات مراقبت و نگهداري از ايمپلنت دندان

يكي از مهمترين فاكتور هاي موفقيت ايمپلنت حفظ و نگهداري آن است. و مهمتريم وظيفه شما رعايت بهداشت دهان و دندان و رعايت توصيه هاي دندانپزشكي است.مراقبت از ايمپلنت دندان اصلا سخت نيست و دقيقا مشابه مراقبت روزانه از دندان هاي طبيعي خودتان است. اگر به تازگي عمل جراحي كاشت ايمپلنت داشته ايد ما به شما كمك ميكنيم تا بهتر بتوانيد از دندان جديد و جايگزين خود مراقبت كنيد.

مراقبت از ايمپلنت ها مثل دندان طبيعي دائمي است

مراقبت روزانه از ايمپلنت دندان

وجود بيش از 100 شكل ويروس و باكتري موجود در دهان ضرورت حفظ و نگهداري هميشگي دندانهاي شما را نشان ميدهد.از آنجا كه ايمپلنت ها دائمي هستند و براي تمام طول عمر شما كار گذاشته ميشوند، شما هم بايد با تميز كردن روزانه آن ها در كنار سايردندان ها و مراجعه منظم به دندانپزشك آن ها را در بهترين حالت حفظ كنيد. اگر چه ايمپلنت ها سوراخ نميشوند و هيچ حفره اي در آن ها ايجاد نميشود، اما در برابر لكه مقاوم نيستند و مانند دندان هاي واقعي ميتوانند دچار ساييدگي و فرسايش شوند. پس رعايت بهداشت دهان و دندان قبل، حين و بعد از عمل، نه تنها براي حفظ سلامت لثه ها و دندان ها بلكه براي حفظ ظاهر ايمپلنت ها واجب است.

دستورالعمل هاي بعد از عمل جراحي ايمپلنت گذاري

• مسواك زدن روزي 2 بار ترجيحا بعد از وعده هاي غذايي

• دهانشويه آنتي باكتريال

• نخ دندان و استفاده مداوم و هر روزه از آن براي از بين بردن و جلوگيري از تجمع باكتري بين دنداني

• مسواك هاي بين دنداني

نكته: رنگ طبيعي لثه اولين نشانه ايمپلنت سالم است.لثه هايي با رنگ قرمز و صورتي طبيعي نشان ميدهد هيچ عفونتي در لثه و يا استخوان فك شما وجود ندارد و ايمپلنت موفقت آميز بوده است.

نكته : به طور منظم به متخصص دندانپزشكي خود مراجعه كنيد بايد در طول يك سال اول بعد از عمل، حداقل 4 بار به مطب دندانپزشك برويد و به شستشوي تخصصي دندان هاي خود بپردازيد. ما در كلينيك دندانپزشكي آرشين ، يك برنامه منظم براي ويزيت هاي بعدي درنظر ميگيريم و در هر ويزيت.

• تمام دندان هاي شما را معاينه ميكنيم و وضعيت سلامت لثه ها و دندان هاي شما را به منظور پيشگيري از بيماري ها لثه و عفونت بررسي ميكنيم.

• ايمپلنت شما را از نظر سست يا شل بودن بررسي ميكنيم،و در صورت لزوم متخصص آن ها را محكم ميبندد و در بهترتن وضعيت ممكن تنظيم ميكند.

عواقب مراقبت نكردن از ايمپلنت دندان

عواقب مراقبت نكردن از ايمپلنت دندان

اولين علامت نگهداري نادرست يا سهل انگاري در مراقبت از آن و عدم رعابت نكات بهداشتي، خونريزي است. اگر چنين وضعيتي در اسرع وقت توسط شما يا دندانپزشكتان تشخيص داده شود قابل درمان است. اما اگر سريع متوجه آن نشويد و آن را درمان نكنيد ميتواند به استخوان فك سرايت كند. كه يا قابل درمان نخواهد بود يا شما را به دردسر خواهد انداخت. اگر اين مشكل همچنان پابرجا باشد و هنوز متوجه آن نشده باشيد اين امكان وجود دارد كه با شكست ايمپلنت به صورت كامل روبرو شويد. اگر با دقت و به صورت منظم مسواك نزنيد قطعا شاهد رشد پلاك روي ايمپلنت خواهيد بود و چه بسا همين پلاك ها باعث بروز عفونت لثه در اطراف ايمپلنت شوند.كه ميتواند منجر به جدا شدن اتصال پايه ايمپلنت از بافت استخواني ميشود. اين عفونت ميتواند باعث لق شدن ايمپلنت و شكست كامل آن شود.

پرسش و پاسخ

سوالات شما پس از پاسخ گویی توسط کارشناسان، از طریق پیامک، اطلاع رسانی میشود

در صورتی که عضو سامانه هستید ابتدا وارد سیستم شوید و با اطلاعات کاربری خود دیدگاهتان را وارد نمایید

آرشین

با دریافت نوبت به صورت آنلاین،خدمات ما را با 5 درصد تخفیف دریافت کنید

رزرو آنلاین نوبت

ما را در اینستاگرام دنبال کنید
راههای ارتباط با ما

تهران شهرک غرب
بلوار دادمان- خیابان فخار مقدم- جنب پارکینگ مجتمع آرن- پلاک 72 - طبقه 2 واحد 3
021-22119070
گارانتی خدمات

مهمترین عامل رضابت بیماران استفاده از مواد مرغوب و با کیفیت در پروسه درمان است که کلینیک دندان پزشکی آرشین این مهم را به شما تضمین میدهد
بهترین کلینیک دندان پزشکی غرب تهران

افتخار ما این است که با بهترین متخصصین دندان پزشکی تهران بتوانیم بهترین خدمات را به شما ارائه دهیم